Přihlášení závodníci

Ledová jízda

Tým tvoří 8 – 10 psů, musher a běžkař, který může být připoután k saním, nebo jet samostatně, nesmí jet skijöring.

musher

Vondrák Jiří

Je nejúspěšnější účastník Ledové jízdy. Jako jediný stál na startu celkem 14x a z toho 6x na stupni nejvyšším. Jirka zná Ledovku i z pohledu běžkaře, ale to už se asi nikdy nedočkáme. Patří mezi pokořitele La Grande Odyssee, kterou v roce 2013 a 2017 vyhrál. Je znám svojí jedinečnou péčí o psy.

lyžař

Chaloupský David

Dlouholetý parťák Jirky se kterým stál pokaždé na pódiu. Moc toho nenamluví, ale jede jako blesk. Letos si určitě zase neorazí, protože pojede opět na bednu.

musher

Henke Karol

lyžař

Mastník Leoš

Ledovka se pro něj stala akcí, kterou si zařadil do svého sportovního kalendáře natrvalo. Holduje horské turistice a běhu. Cestování je jeho významným koníčkem. S Janou loni vytvořili skvělý tým, tak jim držme palce.

musher

Kobr Martin

Na trať opět vyjíždí jméno Kobr, který bude bojovat na domácím hřišti. Nejen, že je členem pořádajícího klubu, ale své psy prohání s turisty právě po tratích Ledovky. V roce 2001 dokonce skončil na bedně a loni těsně skončil s bramborovou medalí. Kdo si vsadí na Martina letos?

lyžař

Srchová Michaela

Závodění se psy se aktivně věnuje 5 let a to v individuálních disciplínách. Za tuto krátkou dobu dosáhla mnoho úspěchů z nichž vyzvedněme např. 2.místo na MS v Kanadě v roce 2017 nebo vítězství na velkém canicrossovém podniku ve Francii Tropheé des Montagnes. Tak uvidíme jak se jí bude líbit zase jiný druh závodu.

musher

Ledvinka Bořek

Někdo se jako musher narodí, někdo se jím stane sám v průběhu let a Bořek si ježdění se psy vyženil. Doma na základně má pět psů, převážně sibiřské husky. Na Ledovce byl už loni a rád se vrací za dobrou partou do bílé stopy i na bivak, kde, jak doufá, zase zazní staré trampské písně.

lyžař

Koňáková Dana

Před třemi roky se poprvé chtěla zúčastnit Ledové jízdy. Bohužel to tehdy překazila nemoc jejích psů. Loni si zase v 6. měsíci těhotenství netroufla stoupnout na saně a tak doufá, že letos už to vyjde a konečně se jí podaří stoupnout si na start. A co si přeje? Hlavně v pořádku a zdraví dojet do cíle, a užít si to se psy.

musher

Heller Radek

nováček

lyžař

Pospíšil Zdeněk

Pro Zdeňka to bude již třetí Ledovka v roli běžkaře. Jedná se již o zkušeného borce, který nenechá parťáka ve štychu.

musher

Kouřil Jiří

Ledovou jízdu absolvuje po třetí a zařadil se mezi stálice. Jak říká o sobě: "První může být jen jeden, tak mým cílem je, dostat se na start a dorazit do cíle s kompletní zdravou smečkou, nabytý adrenalinem, zážitky a skvělou atmosférou, která se zajisté nevztahuje na to, jaký je zrovna ročník."

lyžař

Roleček Jiří


musher

Copko Erik

nováček
Zúčastnit sa chceme hlavně preto, že je to výzva zúčastnit sa tohto legendárného preteku s cielom "hlavne ho dokončiť" a poriadne si užiť poriadny závod s kombináciou krásnej prirody a samotného bivaku spolu s našimi štvornohými parťakmi, dlhším tratiam sa venujem posledné tri roky a dosť sme aj trenovali, tak toto bude previerka či aj dostatočně Dúfame že sa umúdry počasie a uvidíme sa na snehu.

lyžař

Kolář Petr

nováček
Na Ledovku jsem byl už několikrát přihlášen, ale zatím jsem se ještě nikdy nepostavil na start. Vždy tomu něco zabránilo, nemoc, sníh, málo dovolené, ... Tak doufám, že to letos konečně klapne. Zkušenosti jsem prozatím nasbíral na Šediváčku, Innerkrems, Kraina Wilka, MS IFSS a "expedicích" za polárním kruhem. S Erikem si to hodláme užít a konečně absolvovat musherskou maturitu. Tak snad se nám podaří postavit na start a doklouzat se do cíle.

musher

Kotiš Jan

Chtěl sice znovu stát na startu jako musher za saněmi, ale nakonec ustoupil své partnerce a postavil se na lyže. Od jeho minulého pokusu sbíral zkušenosti a dvakrát dokončil Šediváčkův long, jednou na saních a jednou na běžkách. A protože je Ledovka pro něj maturitou mushera, tak uvidíme jestli studoval pečlivě.

lyžař

Marešovský Lukáš

V roce 2015 se poprvé přidal s Honzou Kotišem k závodu a vyzkoušel tak záludnosti tohoto závodu. Sice se jim tenkrát nepodařilo dojet do cíle, ale Lukáš se nevzdává a letos znovu stojí připraven na startu.

musher

Řehout Martin ml.

Ledovou jízdu jede potřetí a jak říká: "je to podle mě úžasný závod, od kterého se dá vždy čekat neočekávané, o to víc letos, kdy poprvé pojedu s Alakány, čili by Ledovka, která pro nás bude letos asi vrcholem sezony, měla být hlavně dolem na zkušenosti." Nutno dodat, že přechod na Alaskány je jako zařazení vyššího rychlostního stupně a tak lze očekávat zajímavý souboj v čele tabulky.

lyžař

Kdýr Marian

Je to velký bojovník na dlouhých tratích s nepřehlédnutelnou postavou basketbalisty. Letos s Martinem určitě zabojují o stupínky nejvyšší.

musher

Reitinger Robert

Rakouský musher neodolal vyprávění o tomto legendárním závodě a po loňské premiéře se opět vrací. Patří mezi závodníky s velkým smyslem pro fair play. Při závodě LGO ve Francii v roce 2014 pomohl v nouzi slovenskému závodníkovi, který se dostal do potíží. Letos se také chystá na závod v Norsku, slavný FEMUNDLØPET.

lyžař

Dvořáček Jan


Traper

Tým tvoří spřežení 8 psů a musher.

V této kategorii není v současnosti žádný přihlášený závodník.