Přihlášení závodníci

Ledová jízda

Tým tvoří 8 – 10 psů, musher a běžkař, který může být připoután k saním, nebo jet samostatně, nesmí jet skijöring.

musher

Vondrák Jiří

Je nejúspěšnější účastník Ledové jízdy. Jako jediný stál na startu celkem 16x a z toho 8x na stupni nejvyšším. Jirka zná Ledovku i z pohledu běžkaře, ale to už se asi nikdy nedočkáme. Patří mezi pokořitele La Grande Odyssee, kterou v roce 2013 a 2017 vyhrál. Je znám svojí jedinečnou péčí o psy.

lyžař

Chaloupský David

Dlouholetý parťák Jirky se kterým stál pokaždé na pódiu. Moc toho nenamluví, ale jede jako blesk. Letos si určitě zase neorazí, protože pojede opět na bednu.

lyžař

Mastník Leoš

Ledovka se pro něj stala akcí, kterou si zařadil do svého sportovního kalendáře natrvalo. Holduje horské turistice a běhu. Cestování je jeho významným koníčkem.

musher

Reitinger Robert

Rakouský musher neodolal vyprávění o tomto legendárním závodě a po loňské premiéře se opět vrací. Patří mezi závodníky s velkým smyslem pro fair play. Při závodě LGO ve Francii v roce 2014 pomohl v nouzi slovenskému závodníkovi, který se dostal do potíží. Letos se také chystá na závod v Norsku, slavný FEMUNDLOPET.

lyžař

Dvořáček Jan


musher

Hellerová Jana

Jana se svým týmem sibiřských husky již 8x dokončila tento nelehký závod. Profesí je veterinářka a ježdění se psy se věnuje již nespočet let. Patří k musherkám, které se pravidelně účastní longových závodů. Při jízdě se psy ji všichni známe jako pohodovou kamarádku.

lyžař

Pospíšil Zdeněk

Pro Zdeňka to bude již šestá Ledovka v roli běžkaře. Jedná se již o zkušeného borce, který nenechá parťáka ve štychu.

musher

Heller Radek

lyžař

Hes Petr


musher

Hanuš Michal

lyžař

Hanuš Lukáš


lyžař

Marešovský Lukáš

V roce 2015 se poprvé přidal s Honzou Kotišem k závodu a vyzkoušel tak záludnosti tohoto závodu. Sice se jim tenkrát nepodařilo dojet do cíle, ale Lukáš se nevzdává a letos znovu stojí připraven na startu.


lyžař

Kolář Petr

Na Ledovku jsem byl už několikrát přihlášen, ale zatím jsem se ještě nikdy nepostavil na start. Vždy tomu něco zabránilo, nemoc, sníh, málo dovolené, ... Tak doufám, že to letos konečně klapne. Zkušenosti jsem prozatím nasbíral na Šediváčku, Innerkrems, Kraina Wilka, MS IFSS a "expedicích" za polárním kruhem. S Erikem si to hodláme užít a konečně absolvovat musherskou maturitu. Tak snad se nám podaří postavit na start a doklouzat se do cíle.

musher

Koňáková Dana

Před třemi roky se poprvé chtěla zúčastnit Ledové jízdy. Bohužel to tehdy překazila nemoc jejích psů. Loni si zase v 6. měsíci těhotenství netroufla stoupnout na saně a tak doufá, že letos už to vyjde a konečně se jí podaří stoupnout si na start. A co si přeje? Hlavně v pořádku a zdraví dojet do cíle, a užít si to se psy.

lyžař

Ledvinka Bořek

Někdo se jako musher narodí, někdo se jím stane sám v průběhu let a Bořek si ježdění se psy vyženil. Doma na základně má pět psů, převážně sibiřské husky. Na Ledovce byl už loni a rád se vrací za dobrou partou do bílé stopy i na bivak, kde, jak doufá, zase zazní staré trampské písně.


Traper

Tým tvoří spřežení 8 psů a musher.

V této kategorii není v současnosti žádný přihlášený závodník.