Přihlášení závodníci

Ledová jízda

Tým tvoří 8 – 10 psů, musher a běžkař, který může být připoután k saním, nebo jet samostatně, nesmí jet skijöring.

musher

Vondrák Jiří

Je nejúspěšnější účastník Ledové jízdy. Jako jediný stál na startu celkem 14x a z toho 6x na stupni nejvyšším. Jirka zná Ledovku i z pohledu běžkaře, ale to už se asi nikdy nedočkáme. Patří mezi pokořitele La Grande Odyssee, kterou v roce 2013 a 2017 vyhrál. Je znám svojí jedinečnou péčí o psy.

lyžař

Chaloupský David

Dlouholetý parťák Jirky se kterým stál pokaždé na pódiu. Moc toho nenamluví, ale jede jako blesk. Letos si určitě zase neorazí, protože pojede opět na bednu.

musher

Kolátor Vít

Ledovou jízdu poprvé okusil jako běžkař v roce 2009 a od roku 2012 již vede své vlastní spřežení. V roce 2016 se zařadil mezi finshery závodu La Grande Odyssee, kde se velmi dobře zapsal. Víťa patří mezi naprosté pohodáře a úsměv na tváři mu snad nikdy nic nepřekazí.

lyžař

Dvořáček Jan


musher

Bílý Martin

Martin již okusil vítězství Ledové jízdy a tak bude letos určitě opět bojovat o bednu. Letos po dlouhé době vyměnil parťáka za parťačku, tak doufáme, že jim to bude spolu klapat. Patří mezi ostřílené borce a z prestižního závodu La Grande Odyssee si již jednou přivezl stříbro. Patří mezi ty, kteří vám zvednou náladu, když Vám není do zpěvu a tak se těšíme na jeho účast i letos.

lyžař

Srchová Michaela

Závodění se psy se aktivně věnuje 5 let a to v individuálních disciplínách. Za tuto krátkou dobu dosáhla mnoho úspěchů z nichž vyzvedněme např. 2.místo na MS v Kanadě v roce 2017 nebo vítězství na velkém canicrossovém podniku ve Francii Tropheé des Montagnes. Tak uvidíme jak se jí bude líbit zase jiný druh závodu.

musher

Kobr Martin

Na trať opět vyjíždí jméno Kobr, který bude bojovat na domácím hřišti. Nejen, že je členem pořádajícího klubu, ale své psy prohání s turisty právě po tratích Ledovky. V roce 2001 dokonce skončil na bedně a loni těsně skončil s bramborovou medalí. Kdo si vsadí na Martina letos?

lyžař

Dlouhý Petr


musher

Kouřil Jiří

Ledovou jízdu absolvuje po třetí a zařadil se mezi stálice. Jak říká o sobě: "První může být jen jeden, tak mým cílem je, dostat se na start a dorazit do cíle s kompletní zdravou smečkou, nabytý adrenalinem, zážitky a skvělou atmosférou, která se zajisté nevztahuje na to, jaký je zrovna ročník."

lyžař

Roleček Jiří


musher

Králová Jana

Vždy plná obav na startu (jako asi každá žena), ale na trati v pohodě. Uvidíme jak se jí bude líbit noční etapa, protože co o ní víme, tak po tmě nerada jezdí. Její vztah ke zvířatům je příkladem pro všechny i když na kanape saňový pes nepatří. Pro Janu je to již čtvrtý start na tomto závodě, takže již patří mezi ostřílené borce.

lyžař

Mastník Leoš

Ledovka se pro něj stala akcí, kterou si zařadil do svého sportovního kalendáře natrvalo. Holduje horské turistice a běhu. Cestování je jeho významným koníčkem. S Janou loni vytvořili skvělý tým, tak jim držme palce.

musher

Levíček Martin

Několikanásobný účastník Ledové jízdy. Několikrát měl za běžkaře svoji ženu Helu, která již jezdí svůj tým, který také letos uvidíme na startu. Martin je pohodový musher a kamarád a jak se zdá s Danou začínají tvořit silný závodní tým.

lyžař

Elsterová Dana

Patří k početné rodině Elsterů, kteří stáli při počátcích Ledovky. Dana patří mezi velké sportovce a bojovníky. Loni vyrazila do boje i přes nepřízeň zdraví. Doufejme, že jí to letos vyjde lépe a užije si to naplno.

musher

Holá Jana

Jana se svým týmem sibiřských husky již 5x dokončila tento nelehký závod. Profesí je veterinářka a ježdění se psy se věnuje již nespočet let. Patří k musherkám, které se pravidelně účastní longových závodů. Při jízdě se psy ji všichni známe jako pohodovou kamarádku.

lyžař

Pospíšil Zdeněk

Pro Zdeňka to bude již třetí Ledovka v roli běžkaře. Jedná se již o zkušeného borce, který nenechá parťáka ve štychu.

musher

Merhaut Michal

Michal patří mezi stálice tohoto závodu. Letos bude na startu již po 11-té. Dlouhou dobu tvořil nerozlučný tým s Jardou Hanušem, se kterým vždy složili tým Sibiřských husky a Alaskánů. Michal je perfektní běžkař, takže dokáže zaskočit i v případě nouze.

lyžař

Merhautová Lucie

Její hlavní sport je rychlostní kanoistika což je letní sport a tak v zimě obuje běžky, aby pomohla svému otci oprášit jeho dávné úspěchy na Ledovce. Držíme jí palce, protože to bude její křest.

musher

Valtrová Iva

Rozhodla se společně s Annou, že vytvoří ženský tandem a společně se svými husky vyrazí na dobrodružství, které skýtá tento závod. Tak uvidíme, jak se jim bude dařit. Doufáme jen, že neudělají školáckou chybu a nebudou hledat na bivaku sprchu.

lyžař

Roháčková Anna

Vyrazí na běžkách jako parťák Ivy. Závodí pravidelně se svými psy hlavně v kategorii scooter. Její poslední vítězství na Hradeckém MIDu snad mluví za vše.

musher

Koňáková Dana

Před třemi roky se poprvé chtěla zúčastnit Ledové jízdy. Bohužel to tehdy překazila nemoc jejích psů. Loni si zase v 6. měsíci těhotenství netroufla stoupnout na saně a tak doufá, že letos už to vyjde a konečně se jí podaří stoupnout si na start. A co si přeje? Hlavně v pořádku a zdraví dojet do cíle, a užít si to se psy.

lyžař

Kotiš Jan

Chtěl sice znovu stát na startu jako musher za saněmi, ale nakonec ustoupil své partnerce a postavil se na lyže. Od jeho minulého pokusu sbíral zkušenosti a dvakrát dokončil Šediváčkův long, jednou na saních a jednou na běžkách. A protože je Ledovka pro něj maturitou mushera, tak uvidíme jestli studoval pečlivě.

musher

Řehout Martin ml.

Ledovou jízdu jede potřetí a jak říká: "je to podle mě úžasný závod, od kterého se dá vždy čekat neočekávané, o to víc letos, kdy poprvé pojedu s Alakány, čili by Ledovka, která pro nás bude letos asi vrcholem sezony, měla být hlavně dolem na zkušenosti." Nutno dodat, že přechod na Alaskány je jako zařazení vyššího rychlostního stupně a tak lze očekávat zajímavý souboj v čele tabulky.

lyžař

Kdýr Marian

Je to velký bojovník na dlouhých tratích s nepřehlédnutelnou postavou basketbalisty. Letos s Martinem určitě zabojují o stupínky nejvyšší.

lyžař

Šarkovský Pavel

Sice jako nováček Ledové jízdy, ale jinak velmi ostřílený borec a účastník mezinárodních závodů jako Alpen Trail. A když zrovna nezávodí se psy, tak jede třeba na koloběžce až k moři. Kdo by přece jezdil autobusem :-)

musher

Tyroler Ctirad

Svérázný chlapík, který dokáže překvapit. Několika násobný účastník Ledovky a Šediváčkova longu. Svým psům dává zajímavá jména a tak až se s ním na startu uvidíte, nechte si je schválně vyjmenovat. Určitě Vás to pobaví.

Traper

Tým tvoří spřežení 8 psů a musher.

musher

Habásko Roman

Patří mezi zkušené mushery, kteří se nebojí velkých výzev. Ledovku si otestoval v kategorii TRAPER. Letos se konečně přihlásil do hlavního závodu, aby už konečně složil tu potřebnou maturitu mushingu.

musher

Levíčková Helena ing.

Pokud chcete cokoliv vědět o mushingu, zeptejte se Hely. Aktivně pomáhá začínajícím musherům a ráda poradí. Ledovku jela 4x jako lyžař společně se svým manželem Martinem. Letos již po 6-té jako musher bude patřit mezi zkušené týmy. Její ambice pro letošní ročník jak sama řekla "dojet v pohodě se spokojenými psy i běžkařem, užít si Krkonoše i bivaky".