Přihlášení závodníci

Ledová jízda

Tým tvoří 8 – 10 psů, musher a běžkař, který může být připoután k saním, nebo jet samostatně, nesmí jet skijöring.

musher

Vondrák Jiří

Je nejúspěšnější účastník Ledové jízdy. Jako jediný stál na startu celkem 14x a z toho 6x na stupni nejvyšším. Jirka zná Ledovku i z pohledu běžkaře, ale to už se asi nikdy nedočkáme. Patří mezi pokořitele La Grande Odyssee, kterou v roce 2013 a 2017 vyhrál. Je znám svojí jedinečnou péčí o psy.

lyžař

Chaloupský David

Dlouholetý parťák Jirky se kterým stál pokaždé na pódiu. Moc toho nenamluví, ale jede jako blesk. Letos si určitě zase neorazí, protože pojede opět na bednu.

musher

Kobr Martin

Na trať opět vyjíždí jméno Kobr, který bude bojovat na domácím hřišti. Nejen, že je členem pořádajícího klubu, ale své psy prohání s turisty právě po tratích Ledovky. V roce 2001 dokonce skončil na bedně a loni těsně skončil s bramborovou medalí. Kdo si vsadí na Martina letos?

lyžař

Soukup Aleš

nováček
Aleš Soukup je sice na ledovce nováček, není to však nováček v horách, na skalách nebo na lyžích.

musher

Řehout Martin ml.

Ledovou jízdu jede potřetí a jak říká: "je to podle mě úžasný závod, od kterého se dá vždy čekat neočekávané, o to víc letos, kdy poprvé pojedu s Alakány, čili by Ledovka, která pro nás bude letos asi vrcholem sezony, měla být hlavně dolem na zkušenosti." Nutno dodat, že přechod na Alaskány je jako zařazení vyššího rychlostního stupně a tak lze očekávat zajímavý souboj v čele tabulky.

lyžař

Kdýr Marian

Je to velký bojovník na dlouhých tratích s nepřehlédnutelnou postavou basketbalisty. Letos s Martinem určitě zabojují o stupínky nejvyšší.

musher

Tyroler Ctirad

Svérázný chlapík, který dokáže překvapit. Několika násobný účastník Ledovky a Šediváčkova longu. Svým psům dává zajímavá jména a tak až se s ním na startu uvidíte, nechte si je schválně vyjmenovat. Určitě Vás to pobaví.

lyžař

Řezáč Martin

nováček

musher

Sochor Jiří

Kdo měl možnost jet s Jirkou Ledovku, ví jaká je to pohoda ne ve smyslu nemakat, ale bavit se. Patří mezi stálice ve startovním poli. Závod jel snad se všemi plemeny, které se kdy na závodě objevili. U Jirky není nikdy pochyb, že dorazí, což jsme měli možnost jednou vidět, kdy jeho auto i s vozíkem přitáhla jeho smečka až do prostoru startu přivázaná za přední nárazník.

lyžař

Elster Petr st.

Tak toto je opravdová legenda. Závodník, který startoval v 1. ročníku v roce 1986 a zvítězil, ba co víc svoje vítězství následně obhájil. Tenkrát to bylo s Českými horskými psy a Petr jel jako musher. Je to průkopník mushingu v Čechách, a tak doufáme, že se moc v etapách neunaví, aby nám byl večer schopen povyprávět. Pravda, za ta léta se nám natáhla vzdálenost a zvýšila rychlost a bivakování je díky novému vybavení pohodlnější než na počátku.

musher

Merhaut Michal

Michal patří mezi stálice tohoto závodu. Letos bude na startu již po 11-té. Dlouhou dobu tvořil nerozlučný tým s Jardou Hanušem, se kterým vždy složili tým Sibiřských husky a Alaskánů. Michal je perfektní běžkař, takže dokáže zaskočit i v případě nouze.

lyžař

Merhautová Lucie

Její hlavní sport je rychlostní kanoistika což je letní sport a tak v zimě obuje běžky, aby pomohla svému otci oprášit jeho dávné úspěchy na Ledovce. Držíme jí palce, protože to bude její křest.

musher

Holá Jana

Jana se svým týmem sibiřských husky již 5x dokončila tento nelehký závod. Profesí je veterinářka a ježdění se psy se věnuje již nespočet let. Patří k musherkám, které se pravidelně účastní longových závodů. Při jízdě se psy ji všichni známe jako pohodovou kamarádku.

lyžař

Pospíšil Zdeněk

Pro Zdeňka to bude již třetí Ledovka v roli běžkaře. Jedná se již o zkušeného borce, který nenechá parťáka ve štychu.

musher

Koňáková Dana

Před třemi roky se poprvé chtěla zúčastnit Ledové jízdy. Bohužel to tehdy překazila nemoc jejích psů. Loni si zase v 6. měsíci těhotenství netroufla stoupnout na saně a tak doufá, že letos už to vyjde a konečně se jí podaří stoupnout si na start. A co si přeje? Hlavně v pořádku a zdraví dojet do cíle, a užít si to se psy.

lyžař

Kotiš Jan

Chtěl sice znovu stát na startu jako musher za saněmi, ale nakonec ustoupil své partnerce a postavil se na lyže. Od jeho minulého pokusu sbíral zkušenosti a dvakrát dokončil Šediváčkův long, jednou na saních a jednou na běžkách. A protože je Ledovka pro něj maturitou mushera, tak uvidíme jestli studoval pečlivě.

musher

Hruška Zbyněk

Matador mushingových závodů a snad jediný účastník, který nemá doma jediného psa. Nicméně patří mezi špičkové handlery, které jen tak nenajdete. Jeho vztah ke psům a lidem by měl být vzorem pro všechny.

lyžař

Elster Petr ml.


musher

Henke Karol

nováček

lyžař

Mastník Leoš

Ledovka se pro něj stala akcí, kterou si zařadil do svého sportovního kalendáře natrvalo. Holduje horské turistice a běhu. Cestování je jeho významným koníčkem. S Janou loni vytvořili skvělý tým, tak jim držme palce.

musher

Beran Ondřej

nováček

lyžař

Petruželka Milan

Již po 7-mé na startu. Chlapík co se nezdá a co rád vyzkouší vše ze zimních sportů. Dokonce vyrazil na Šediváčkův long s partou od Jana Kopky na speciálním zimním kole. Když stál na startu, nevěřil jsem, že se ještě uvidíme a opravdu za několik hodin dokázal ujet 60 km dlouhou etapu. Však se ho na to zeptejte.

musher

Kouřil Jiří

Ledovou jízdu absolvuje po třetí a zařadil se mezi stálice. Jak říká o sobě: "První může být jen jeden, tak mým cílem je, dostat se na start a dorazit do cíle s kompletní zdravou smečkou, nabytý adrenalinem, zážitky a skvělou atmosférou, která se zajisté nevztahuje na to, jaký je zrovna ročník."

lyžař

Roleček Jiří


musher

Reitinger Robert

Rakouský musher neodolal vyprávění o tomto legendárním závodě a po loňské premiéře se opět vrací. Patří mezi závodníky s velkým smyslem pro fair play. Při závodě LGO ve Francii v roce 2014 pomohl v nouzi slovenskému závodníkovi, který se dostal do potíží. Letos se také chystá na závod v Norsku, slavný FEMUNDLØPET.

lyžař

Dvořáček Jan


Traper

Tým tvoří spřežení 8 psů a musher.

musher

Lukeš Jan

nováček

musher

Hurych Jaromír

nováček

musher

Burda Richard

Richard je ostřílený borec, který je zároveň členem pořadatelského klubu. „Ledovku“ pojede již po 7-mé. Je to závodník se stálým pohodovým úsměvek. Tak doufém, že mu letos v náročných etapách nezamrzne.

musher

Zelenka Jindra

Jindra patří mezi domácí závodníky pořádajícího klubu. Jako jeden z mála se účastnil jednoho z nejtěžších závodů v Norsku s názvem FEMUNDLØPET na 600km. V roce 2013 dokončil také závod La Grande Odyssée ve Francii a loni jako první Čech vyrazil na závod Lekkarod ve Francii. Jindru v davu lehce najdete díky jeho výšce a také podle toho, že pořád něco jí.